Misiunea noastră

Școala Trimitoare este un ONG născut din dorința de a oferi experienție educative nonformale oricăror copii, indiferent de mediul lor de proveniență. În echipă sunt pedagogi cu experiență atât în mediul formal, cât și în cel nonformal. Activitățile în mediul outdoor și învățarea unei limbi străine sunt elemente constante în cadrul evenimentelor asociației.

[ Show more ]

Status Fundraising

În contextul în care in multe sate sau mici orașe numărul locurilor de joacă sau al ofertelor de educație nonformală este mic, Pop-Up Playbike este un loc de joacă mobil care aduce cu sine activități educative și distractive in orice mediu social.

37,501 RON

Donatii:

Status Fundraising

Cu acest proiect urmărim să salvăm o șură tradițională din lemn, să contribuim la menținerea unui meșteșug aproape uitat și să punem ”acoperișul de temelie” pentru tabăra de copii ”Satul, demult”, chiar în Munții Apuseni.

7,487 RON

Donatii:

Target:

27,000 RON

Evenimente fundraising

31 Dec 2021

30 Day Fundraising Challenge ~ 2021

In beneficiul: Reacoperim șura cu paie

Dăm drumul la campania de strângere de fonduri pentru acoperirea cu paie a șurii taberei ”Satul, demult” și am vrea să o facem în forță.

7,487 RON

42 Donatii
31 Dec 2020

Daruieste ziua ta ~ 2020

In beneficiul: Pop-Up Playbike

Prin galantom.ro îți poți îndemna prietenii care vor să iți cumpere un cadou de ziua ta să facă în schimb o donație pentru una dintre cauzele beneficiare cu care rezonezi.

300 RON

1 Donatii
31 Dec 2020

Provocarea sportivă de acasă ~ 2020

In beneficiul: Pop-Up Playbike

Colt Technology Services organizează Provocarea Sportivă de Acasă, în beneficiul Școlii Trimitoare și proiectului Pop-up Playbike ·

37,201 RON

348 Donatii

Pagini fundraising

Merg cu 30 de prieteni la șura din Apuseni

Mi-am propus să organizez 3 drumeții în Munții Trascăului, la o șură tradițională, acoperită cu paie. Va fi o experiență grozavă, cu peis

3,000 RON Target
1,491 RON Suma
9 Donatii
49.7% Complete

Reacoperim șura cu paie

27,000 RON Target
5,996 RON Suma
33 Donatii
22.207407407407% Complete

Ce-mi doresc de ziua mea!

Nimic nu e mai frumos decât să împarți bucuria cu cei care au nevoie de ajutor. Anul acesta am hotărât să îmi dăruiesc ziua de naștere unei

1,000 RON Target
300 RON Suma
1 Donatii